Spacer wirtualny Gra panoramiczna
history galleryinfo/news games education contact partners and sponsors facebook
 
 2019.05.08 
Projekt 10/10 z okazji 10-tych urodzin Muzeum Dobranocek w Rzeszowie
Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rzeszowie, Bajkowym Prywatnym Przedszkolem w Jaśle, Fundacją Podaruj Miłość w Boguchwale, Fundacją Kultury bez Barier w Warszawie oraz Stowarzyszeniem Kulturalno-Sportowym dla Niesłyszących „Surdostal” w Stalowej Woli w ramach projektu „10/10 - cykl dostępnych wydarzeń na 10. urodziny Muzeum Dobranocek w Rzeszowie” zrealizuje serię 10 różnorodnych rodzajów dostępnych wydarzeń kulturalnych przystosowanych do potrzeb uczestników z niepełnosprawnościami:

– 10-te urodziny Muzeum Dobranocek –
Uroczyste otwarcie wystawy „Dobranocki z dawnych lat”. Spotkanie autorskie z twórcą filmowym z projekcjami filmów animowanych,

- „Dobranockowe melodie”
Prezentacja filmowych kołysanek z quizem muzycznym oraz urodzinowe atrakcje dla gości (21.05.2019 godz. 11.00).

– „10 bajkowych bohaterów” –
cykl 5 warsztatów w formie zabaw i konkursów, na których uczestnicy poznają najpopularniejsze bajkowe postaci, wezmą udział w quizie wiedzy o dobranockach oraz obejrzą projekcje animacji (27.05-31.10.2019).

– „Przyjaciel na 10-tkę” –
cykl 10 integracyjnych zajęć edukacyjnych dla dzieci, których celem jest przybliżenie świata osób z niepełnosprawnościami i uwrażliwienie na ich potrzeby. Podczas spotkań uczestnicy będą mieli okazję poznać m.in. zasady savoir-vivre’u, jakimi powinni się kierować w kontakcie z osobami niepełnosprawnymi. Głównym celem zajęć jest podniesienie świadomości społecznej, przełamywanie barier oraz zjawiska wykluczenia (10.06 – 31.10.2019).

– „Zaczarowane pozytywki” –
cykl 5 integracyjnych warsztatów artystycznych skierowanych do osób pełnosprawnych i z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Uczestnicy warsztatów za sprawą „czarodziejskiego ołówka” w postaci penfrienda – rejestratora i czytnika dźwięku wykorzystywanego dla osób niewidomych oraz materiałów plastycznych - będą mogli stworzyć niepowtarzalne pozytywki, z nagranymi przez siebie odgłosami bohaterów dobranocek „zamieszkujących” muzeum (03.06-30.09.2019).

– „Urodzinowa kartka” –
3-dniowe integracyjne warsztaty animacji, na których pod opieką profesjonalisty ze szkoły filmowej uczestnicy – pełnosprawni i z niepełnosprawnością stworzą animowaną kartkę urodzinową z okazji 10-lecia powstania Muzeum Dobranocek w Rzeszowie (09.09-11.09.2019). –

„Bajkowe terapie”
– cykl 5 integracyjnych warsztatów bajkoterapii, z wykorzystaniem tekstów bajek, adekwatnych do wieku i problemów, z którymi borykają się uczestnicy. Celem warsztatów jest wzmocnienie poczucia własnej wartości, rozwijanie zdolności społecznych, komunikacyjnych oraz umiejętności rozwiązywania problemów (24.05.-27.09.2019).

Do realizacji warsztatów i zajęć edukacyjnych zostaną opracowane i wykonane pomoce dostosowane do specjalnych potrzeb beneficjentów, zachęcające uczestników do aktywnego udziału i sprawiające, że prowadzone zajęcia będą atrakcyjne dla dzieci, młodzieży szkolnej i dorosłych zarówno niepełnosprawnych jak i pełnosprawnych

– Konkurs plastyczny „Laurka na 10 urodziny” dedykowany dla uczestników w różnym wieku, na najpiękniejszą pracę plastyczną przedstawiającą ulubionego bohatera z bajki w formie laurki urodzinowej. Umożliwi on twórcom prac rozwijanie talentów plastycznych, kreatywności i wrażliwości artystycznej (01.06-30.09.2019).

– Wystawa pokonkursowa. Prace plastyczne laureatów zostaną wyeksponowane na wystawie prezentowanej w Muzeum Dobranocek oraz w Bajkowym Prywatnym Przedszkolu w Jaśle u partnera projektu (08.10-15.11.2019).

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
 

Projekt 10x10

 
   
Odtwarzaj Zatrzymaj Wyłącz