Spacer wirtualny Gra panoramiczna
historia galeriaaktualności zabawy edukacja kontakt partnerzy i sponsorzy facebook
 
 2018.07.10 
Warsztaty "Gra, nie na ekranie"
Dzisiaj w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Rzeszowie odbyły się integracyjne warsztaty teatralne „Gra nie na ekranie” z projektu „Dostępne OligofrenoDobranocki”.
W spotkaniu wzięły udział dzieci wraz z rodzicami. Uczestnicy zajęć mieli niecodzienną okazję wcielić się w rolę aktorów teatru lalkowego.
Najpierw była rozgrzewka i trening aktorski - jak w prawdziwym teatrze, następnie próba z pacynkami bajkowych bohaterów, omówienie scenariusza i świetna zabawa przy odgrywaniu wymyślonych scenek.
W spotkaniu uczestniczyła także redaktor Małgorzata Lewicka-Kyc, która przeprowadziła wywiady z małymi i dużymi artystami i przygotowała program o naszym przedsięwzięciu dla Radia Via.
Tradycyjnie spotkanie zakończyło się projekcją dobranocki oraz wizytą bajkowego bohatera, który został przywitany aplauzem i bardzo serdecznie wyściskany.
Dzisiejszym gościem specjalnym, który gościł na szklanym ekranie i odwiedził uczestników warsztatów był Reksio.
Nasz projekt jest realizowany w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura dostępna”, celem którego jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców i sprzyjających integracji społecznej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat medialny: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Radio VIA, Gazeta Codzienna Nowiny, Nasz Dom Rzeszów, Nauczyciel i Szkoła, nowiny24.pl, Gazeta Wyborcza w Rzeszowie, rzeszow.wyborcza.pl, galicjusz.pl, gdziecko.pl, resinet.pl
Patronat honorowy: Fundacja Reksio, Tactic, Gamekeeper.
 

Warsztaty "Gra, nie na ekranie" w MOPS w Rzeszowie

 
   
Odtwarzaj Zatrzymaj Wyłącz