Spacer wirtualny Gra panoramiczna
historia galeriaaktualności zabawy edukacja kontakt partnerzy i sponsorzy facebook
 
 2013.04.12 
Gucio i Cezar, Gapiszon i inni... Wystawa twórczości Bohdana Butenki
24 kwietnia 2013
11.00 - wernisaż wystawy, spotkanie dla dzieci
17.00 - spotkanie autorskie dla młodzieży i dorosłych


Bohdan Butenko zachwyca i bawi nas swoją twórczością już od ponad pięćdziesięciu lat. Chyba każdy zna przygody Gapiszona, Kwapiszona czy Gucia i Cezara – postaci, które stworzył artysta.

Bohdan Butenko jest rysownikiem, ilustratorem i grafikiem, autorem komiksów oraz książek. Karierę artystyczną rozpoczął w 1955 jako redaktor artystyczny w wydawnictwie Nasza Księgarnia, gdzie zatwierdzał do druku projekty graficzne książek. Współpracował z wieloma czasopismami dla dzieci tj. „Miś”, „Świerszczyk”, „Płomyczek", „Płomyk”, w których publikował m. in. cykl przygód Gapiszona oraz Gucia i Cezara, jak również liczne ilustracje. Od roku 1956 wykonał ponad 200 opracowań graficznych oraz ilustratorskich. Jest również autorem scenografii dla Kabaretu Starszych Panów a także projektantem licznych scenografii, lalek i dekoracji teatralnych.

W Muzeum Dobranocek zaprezentujemy oryginalne projekty Bohdana Butenki, książki w oprawie graficznej twórcy oraz liczne ilustracje z czasopism m. in. „Misia”, „Świerszczyka”, „Płomyczka” ze zbiorów Muzeum. Będzie można obejrzeć tak znane cykle jak „Gapiszonowe co nieco” oraz rysowane przygody Gucia i Cezara. Nie zabraknie oczywiście oryginalnych lalek teatralnych z przedstawień „Gucio i Cezar” czy „Placek z konfiturą”, które odbyły się w Teatrze Lalka w Warszawie oraz projekcji

Na otwarcie wystawy „Gucio i Cezar, Gapiszon i inni…” oraz spotkanie autorskie z Bohdanem Butenko zapraszamy 24 kwietnia 2013 r. Wernisaż oraz spotkanie dla dzieci odbędzie się o godz. 11.00, natomiast spotkanie autorskie z dla młodzieży i dorosłych rozpocznie się o godz. 17.00.
Wystawie towarzyszy bogaty program edukacyjny lekcji muzealnych na ekspozycji oraz tematycznych warsztatów artystycznych.


Czas trwania wystawy: 24 kwietnia – 15 maja
Rezerwacje i zapisy: tel. (17) 852 57 15
cena lekcji: 4 zł bilet ulgowy + 25 zł przewodnik
cena warsztatów: 5 zł + 25 zł instruktor
wstęp indywidualny: 7 zł bilet normalny, 4 zł ulgowy

 
   
Odtwarzaj Zatrzymaj Wyłącz